LİON SECURİTY  Tədris Mərkəzi  Sağlamlıq, Əməyin Təhlükəsizliyi və Ətraf Mühitin Mühafizəsi (SƏTƏM) sahəsində spesifik mövzularda yerli Qanunvericiliyin (FHN təsdiqli) və Beynəlxalq standartların tələblərinə uyğun nəzəri və praktiki təlimlərin keçirilməsini təklif edir.
SƏTƏM təlim kurslarının Tədris Metodikası Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyi tərəfindən razılaşdırılmışdır.
Eyni zamanda LİON SECURİTY Training Centr əlavə təhsil müəssisəsi olaraq Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin rəyi əsasında əlavə təhsil fəaliyyəti üzrə Lisenziya əldə etmişdir.

Учебный центр LION SECURITY предлагает теоретическое и практическое обучение в соответствии с требованиями местного законодательства (утвержденного Министерством здравоохранения) и международных стандартов по конкретным темам в области охраны труда, техники безопасности и защиты окружающей среды (HSE).
Методика преподавания на курсах по охране труда, промышленной и горной промышленности согласована с Государственным агентством по безопасному ведению работ в промышленности и горнодобывающей промышленности МЧС.
Вместе с тем, Учебный Центр LION SECURITY как дополнительное образовательное учреждение получил Лицензию на дополнительную образовательную деятельность на основании заключения Министерства Экономики Азербайджанской Республики и Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики.