LİON SECURİTY  Tədris Mərkəzi  Sağlamlıq, Əməyin Təhlükəsizliyi və Ətraf Mühitin Mühafizəsi (SƏTƏM) sahəsində spesifik mövzularda yerli Qanunvericiliyin (FHN təsdiqli) və Beynəlxalq standartların tələblərinə uyğun nəzəri və praktiki təlimlərin keçirilməsini təklif edir.
SƏTƏM təlim kurslarının Tədris Metodikası Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyi tərəfindən razılaşdırılmışdır.
Eyni zamanda LİON SECURİTY Training Centr əlavə təhsil müəssisəsi olaraq Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin rəyi əsasında əlavə təhsil fəaliyyəti üzrə Lisenziya əldə etmişdir.

LION SECURITY Training Center offers theoretical and practical training in accordance with the requirements of local Legislation (approved by the Ministry of Health) and International standards on specific topics in the field of Health, Safety and Environmental Protection (HSE).
The Teaching Methodology of HSE training courses was agreed by the State Agency for Safe Conduct of Work in Industry and Mining Control of the Ministry of Emergency Situations.
At the same time, LION SECURITY Training Center as an additional educational institution received a License for additional educational activities based on the opinion of the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.